Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 11.02.2024
10:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

376. Urodziny Pragi: oprowadzanie, spotkanie z fotografem Jackiem Sielskim i pokaz filmu o bazarze Różyckiego

Grafika. Postać Adama Kazanowskiego ze starej ryciny na niebieskim tle. Ma pomarańczowe okulary. Wokół kropki białe, złote i pomarańczowe.

Przez cały dzień wstęp wolny do Muzeum Warszawskiej Pragi! Do zobaczenia są wystawa stała i żydowskie modlitewnie oraz wystawa czasowa „Prawobrzeżne”.

Urodzinowe oprowadzanie

Godz. 16:00-16:50, pobierz bezpłatny bilet

Urodzinowe oprowadzanie po wystawie głównej Muzeum Warszawskiej Pragi. Przejdziemy przez wystawę stałą, zwracając szczególną uwagę na te obiekty i informacje, które wskazują na historię samodzielnego miasta Praga oraz jej najbliższych sąsiadów.

Prowadzenie: Katarzyna Kuzko-Zwierz

Spotkanie z fotografem Jackiem Sielskim

Godz. 17:00-18:00, pobierz bezpłatny bilet

Spotkanie z fotografem Jackiem Sielskim, autorem zdjęć Bazaru Różyckiego wykonanych w latach 70. połączone z wernisażem wystawy jego autorstwa.

Godz. 18:00-19:30, pobierz bezpłatny bilet

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „Zawsze świeży pieniądz” w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego, który dokumentuje historię Bazaru Różyckiego w okresie PRL. Obraz powstał w zeszłym roku i miał do tej pory dosłownie kilka publicznych pokazów!


Sprawdź program urodzinowych wydarzeń w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Szczegóły wydarzeń współorganizatorów i partnerów aktualizowane są na bieżąco na profilu Facebook Urodziny Pragi i na stronie www.urodzinypragi.pl.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.