czw., 23.05.2024

Zajęcia rodzinne
udział bezpłatny

Akcja portretowa: zdjęcie z mamą

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

Historia każdej z bohaterek wystawy „Prawobrzeżne” to także historia ich matek. Kim były, jaki miały na nie wpływ, czy inspirowały swoje córki do bycia silnymi i konsekwentnymi w realizacji pasji i celów? Niestety nie znamy dobrze tej części biografii Prawobrzeżnych.

Dzięki akcji „Zdjęcie z mamą” chcemy podkreślić historie matek i córek. 23 maja w czwartek będzie można odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi i zrobić sobie zdjęcie portretowe wspólnie z mamą. Zapraszamy kobiety i dziewczynki. Przygotujemy wspólnie 12 portretów. Po akcji „Zdjęcie z mamą” zapraszamy jeszcze na oprowadzanie autorskie po wystawie „Prawobrzeżne” z fotografką, Katarzyną Wąsowską.

Zdjęcia wykona Tomasz Kaczor, fotograf na stałe współpracujący z Muzeum Warszawy, laureat nagrody World Press Photo.

Na zgłoszenia czekamy od 6 do 19 maja: https://forms.office.com/e/ZMeerq8Drg