Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 02.09.2023
10:00–12:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

Ludzie i rzeka. Wzdłuż praskiego brzegu Wisły | Prawobrzeżni

W trakcie spaceru wzdłuż Wisły zapoznamy się z wyjątkowym w skali europejskiej dzikim brzegiem królowej polskich rzek, będącym obiektem zainteresowania naukowców, aktywistów i artystów.

Zanurzymy się w zieleń, odwiedzimy dawne i aktualne miejsca zabawy i odpoczynku.  Prawy brzeg już w 1 poł. XX wieku tętnił życiem, oferując plaże, przystanie, pływalnie, wypożyczalnie sprzętu, bazy sportowe.  Zobaczymy, jak tu jest dzisiaj, przyjrzymy się rzece i miastu. Opowiemy, w jaki sposób sąsiedztwo Wisły wpływało i wpływa na życie mieszkańców, o projektach i inspiracjach, o ludziach związanych z rzeką.

Miejsce zbiórki: ul. Jagiellońska 26 (Mazowiecki Teatr Muzyczny, dawne Kino Praha)

Prowadzenie: Franciszek Płóciennik

Spacery odbywają się w ramach projektu Muzeum Warszawskiej Pragi „Prawobrzeżni”.


Zdjęcie: Plaża Braci Kozłowskich, lata 30. XX w., fot. W. Brzozowski, zbiory Muzeum Warszawy

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.