Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 02.12.2023
13:00–14:00

Oprowadzanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Prawobrzeżne” | Zrób sobie prezent

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Dziewięć wyjątkowych kobiet, które zawsze szły własną drogą.

Badaczki i naukowczynie, nauczycielki i społeczniczki, prekursorki zmian. Każda z nich miała inne cele i inną drogę życiową, ale wszystkie pragnęły samodzielnie o sobie decydować. I wszystkie, na różnych etapach życia, były związane z warszawską Pragą. Ich biografie, choć jednostkowe i właściwe czasom, w których żyły, są uniwersalne i nadal inspirują do dokonywania odważnych wyborów.

Bohaterki wystawy „Prawobrzeżne” nie są powszechnie znane, choć były cenione w środowiskach, w których działały. Łączy je ambicja, determinacja i chęć dokonywania zmian – i we własnych życiorysach, i w otaczającym je świecie. Miały różne zajęcia i cele, stawały przed innymi wyzwaniami. Były niezależne, zdeterminowane i zaangażowane w pomoc innym, przetarły szlaki dla wielu kobiet.

Po wystawie „Prawobrzeżne” oprowadzi kuratorka – Jolanta Wiśniewska.

Wydarzenie odbywa się w ramach akcji Zrób sobie prezent.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.