sob., 02.12.2023

udział bezpłatny

Bezpłatne otwarte warsztaty „Zrób sobie prezent”

Grafika. Zielone tło. Po lewej i prawie 2 bombki w żółte pasy i zielone trójkąty. Na środku żółty napis ZRÓB SOBIE PREZENT.

Przyjdź do Muzeum Warszawskiej Pragi, żeby zrobić sobie prezent!

Broszki z przesłaniem: na stanowisku warsztatowym zrobisz broszkę-przypinkę z pozytywnym przesłaniem. Ozdobisz je kolorowymi wstążkami, tworząc rozweselające elementy odzieży, torby, plecaka – pełne dobrych myśli.

Wyplatane ozdoby świąteczne: stworzysz ozdoby choinkowe z kolorowych sznurków lub wyjątkowe makramowe prezenty na nadchodzące święta. Prowadzenie: Małgorzata Klimiuk  – rękodzielniczka, animatorka,  współpracuje z Praskim Stowarzyszeniem Mieszkańców „Michałów”.

Pamiątka z sitodruku: na miejscu dostępne będą torby płócienne (do wyczerpania zapasów) i plakaty, na których wykonasz druk techniką sitodruku wzoru przygotowanego specjalnie na tą okazję. Prowadzenie: Zuza Kruk, absolwentka ASP w Warszawie i Ania Jeglorz, absolwentka łódzkiego ASP.

Ceramiczne magnesy: przy stoisku warsztatowym ozdobisz magnes z hasłem „jestem prawobrzeżna”, „jestem prawobrzeżny” (uwaga: do wyczerpania zapasów). Prowadzenie: Baśka Kuczyńska – Ceramiczny kramik BaKu.

Warsztaty kreatywne: ozdobisz białe świece za pomocą techniki dekupaż. Gotowa świeca będzie piękną ozdobą domu w świątecznym czasie zimowych wieczorów. Prowadzenie: Klub Ukraińskich Kobiet, Fundacja Ukraiński Dom, www.ukrainskidom.pl.

Kolażowa pocztówka świąteczna: odkryjesz, jak za pomocą kilku prostych kroków, stworzyć nie tylko własne dzieło sztuki, ale i przy okazji niepowtarzalną kartkę świąteczną. Na warsztatach dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz, do przygotowania pracy w technice kolażu. Prowadzenie: Natalia Bet – dziennikarka i redaktorka, prywatnie związana z Nowym Bazarem Różyckiego (pawilony „nataliaszuka” i „Praski Klondike”).

Szczegóły akcji „Zrób sobie prezent”.