Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 01.07.2023
20:30–22:00

Spektakl
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

„Boski Elwiro” Bożeny Abratowskiej w reż. Arkadiusza Głogowskiego | Scena letnia

Spektakl Teatru Grot!

Po raz pierwszy w historii spektakl teatralny o Michale Elwiro Andriollim – o powstańcu styczniowym, malarzu, architekcie. Znany jako ilustrator „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, twórca stylu w architekturze „Świdermajer”, projektant letnisk nad Świdrem.

Muzyka na żywo: w wykonaniu kompozytora Filipa Matuszewskiego

Na skrzypcach zagra: Dorota Błaszczyńska-Mogilska

W rolach głównych: Kinga Teresa Głogowska – jako Natalia Andriolli – rzeźbiarka, Arkadiusz Głogowski – Michał Elwiro Andriolli oraz Stanisław Górka – Herman Altenberg, Maurycy Wolf – Doktor Henryk Dobrzycki

Zdjęcia do filmów: Maria Wiśnicka, Andrzej Wyrozębski

Animacje: Sylwia Złotucha, Ireneusz Dąbrowski

Wpadnij na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu!

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki (z oparciem) i krzesła (z oparciem i podłokietnikami). Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Sprawdź koncertowy repertuar Sceny letniej!


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.