Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 16.06.2024
11:00–12:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł (dziecko plus dorosły opiekun)

Być jak Hirszfeldowa! O lekarce i pomocy innym | Muzeum dla maluchów

Zdjęcie wystawy „Prawobrzeżne”. Zdjęcia i wycinki z gazet przyczepione do ściany z fototapetą kory drzewa. Pod ścianą gablota z przedmiotami.

Być lekarką lub lekarzem to niełatwe zadanie. Wie o tym, Hanna Hirszfeldowa, nasza bohaterka. Ból głowy czy brzucha, złamana noga czy ręka… na to wszystko jest ratunek! Kim jest lekarz lub lekarka? Co nosi w swojej apteczce?

Na zajęciach przyjrzymy się jak pracowała pani Hanna, a także zobaczymy wyjątkową pamiątkę z kolekcji naszej bohaterki – maszynę do pisania, na której Hirszfeldowa zapisywała swój doktorat.

Warsztaty odbywają się na wystawie „Prawobrzeżne” (na zdjęciu).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.

Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

Dla kogo: dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą

Limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów

Prowadzenie: Natalia Morawska

Sprawdź harmonogram warsztatów Muzeum dla maluchów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.