Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 21.04.2024
11:00–12:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł (dziecko plus dorosły opiekun)

Być jak Ninel! O miłości do sztuki | Muzeum dla maluchów

Zdjęcie wystawy „Prawobrzeżne”. Zdjęcia i obrazy w ramkach na ścianie, a przed stoi gablota z przedmiotami.

Przenieśmy się na chwilę na spotkanie do artystycznego salonu przy ulicy Jagiellońskiej. Skosztujmy herbaty ze starego samowara, wsłuchajmy się w dźwięki grającego gramofonu, a przede wszystkim – naśladując panią Ninel – zabawmy się w artystów! Nasza bohaterka całe swoje życie poświęcała sztuce – przez obrazy zapisywała swoje sny, a także malowała portrety ludzi i zwierząt. Spróbujmy i my! Wcielmy się w rolę malarza lub malarki inspirując się postacią pani Ninel!

Warsztaty odbywają się na wystawie „Prawobrzeżne” (na zdjęciu).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.

Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

Dla kogo: dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą

Limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów

Prowadzenie: Natalia Morawska

Sprawdź harmonogram warsztatów Muzeum dla maluchów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.