Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 26.05.2024
11:00–12:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł (dziecko plus dorosły opiekun)

Być jak Rzeszotarska i Czajka! O nauczycielkach i harcerskich wyprawach | Muzeum dla maluchów

Zdjęcie wystawy „Prawobrzeżne”. Zdjęcia i wycinki z gazet przyczepione do ściany z fototapetą łaki.

Helena Rzeszotarska dźwiękiem dzwonka nawołuje do rozpoczęcia zajęć i zaprasza nas do swej szkoły. O czym będzie dzisiejsza lekcja? Czy będziemy uczyć się czytać z kolorowego elementarza? A może liczyć na drewnianym liczydle? Co mieści się w szkole naszej bohaterki i kim jest nauczyciel lub nauczycielka? Podczas naszych warsztatów wspólnie odszukamy odpowiedzi na te pytania.

Z kolei Jadwiga Czajka zaprasza nas na harcerski biwak! Przed naszą zuchową drużyną czekają liczne zadania, harcerskie piosenki, a dla najwytrwalszych – kolorowe odznaki. Czuj, czuj, czuwaj mały harcerzu! W drogę!

Warsztaty odbywają się na wystawie „Prawobrzeżne” (na zdjęciu).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.

Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

Dla kogo: dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą

Limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów

Prowadzenie: Natalia Morawska

Sprawdź harmonogram warsztatów Muzeum dla maluchów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.