Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 07.04.2024
11:00–12:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł (dziecko plus dorosły opiekun)

Być jak Szrajberówna! O ceramiczce z Wiśniewa | Muzeum dla maluchów

Zdjęcie wystawy „Prawobrzeżne”. Zdjęcia i wycinki z gazet przyczepione do ściany z fototapetą łąki. Pod ścianą stoi gablota z przedmiotami.

Już jako mała dziewczynka, Wanda Szrajberówna była bardzo wrażliwa na otaczający ją świat. Miłość do sztuki rozwijała w rzeźbieniu w glinie.

Ceramiczny świat pani Wandy pełen jest kształtów i kolorów – gliniane garnuszki, porcelanowe talerzyki, ludowe motywy… W malutkiej miejscowości, Wiśniewie, mieściła się szkoła ceramiczna, zwaną „garnkownią”, gdzie pani Wanda prowadziła warsztaty dla dziewcząt z okolicznych wiosek.

Co to znaczy być artystą? Przekonamy się o tym dołączając do warsztatów i tworząc nasze własne ceramiczne prace za pomocą glinki i kolorowej plasteliny. Do dzieła!

Warsztaty odbywają się na wystawie „Prawobrzeżne” (na zdjęciu).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.

Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

Dla kogo: dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą

Limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów

Prowadzenie: Natalia Morawska

Sprawdź harmonogram warsztatów Muzeum dla maluchów.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.