czw., 17.10.2024

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Cała Praga w trzech budynkach – oprowadzanie po Muzeum Warszawskiej Pragi

W czasie zwiedzania poznamy historię warszawskiej Pragi na tle historii Warszawy i Polski. Analizować będziemy fotografie, obrazy i mapy. Przyjrzymy się obiektom wytworzonym w praskich fabrykach i warsztatach rzemieślniczych. Posłuchamy wspomnień prażan i prażanek z Archiwum Historii Mówionej. Punktem kulminacyjnym będzie zwiedzanie dawnych żydowskich modlitewni, które stanie się inspiracją do dyskusji o rewitalizacji wielokulturowego dziedzictwa dzielnicy.
Zapisy: karolina.sawicka@muzeumwarszawy.pl

Udogodnienia:

• słuchawki wyciszające,
  • tłumaczenie na polski język migowy.
Wydarzenie dostępne dla osób z ograniczoną mobilnością.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, słuchu, osoby w spektrum autyzmu.

ikona dostosowania do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnością słuchową

Wydarzenie w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.