Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 08.06.2017
18:00–19:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Carlos Marrodán Casas. Praga po hiszpańsku

Spotkanie z Carlosem Marrodánem Casasem – poetą i tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, dzięki któremu przeżywaliśmy polskie fascynacje Márquezem, Llosą, Maríasem czy Zafónem. Urodzony w Tuluzie, syn hiszpańskich emigrantów, jako dziecko trafił wraz z rodziną do Polski, stając się mieszkańcem powstającego właśnie wówczas Osiedla Praga II. Po miesiącu w przedszkolu mówił już po polsku, a w dorosłym życiu ukończył polonistykę. Podczas wyjątkowego wieczoru w Muzeum opowie o „praskiej” kolonii Hiszpanów, o tutejszym klubie hiszpańskim, futbolu i pierwszym telewizorze, o smakach i klimatach towarzyszących dorastaniu na Pradze.

W tegorocznej edycji spotkań pod hasłem „Prawobrzeżni” opowiadamy o korzeniach dawnych i współczesnych mieszkańców Pragi. Przedstawiamy postacie reprezentujące różne środowiska i sięgamy do ich bogatych tradycji kulturowych. To kontynuacja cyklu wydarzeń poświęconych osobom i rodzinom w sposób szczególny związanych z prawobrzeżną Warszawą. Prowadzenie: Jolanta Wiśniewska.

ul. Targowa 50/52, sala II piętro

Spotkanie z cyklu „Prawobrzeżni. Wielokulturowo”. Wstęp wolny


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.