Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 05.10.2017
18:00–19:00

Wykład
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia / Emanacje

Spotkanie 1: Emanacje

Wprowadzenie teoretyczne do semiotyki materialności. Czy fotografia jest rzeczą? Jaka jest relacja między obrazem a tekstem? Jak rozpoznanie przedmiotów wiąże się z topografią miasta?

Spotkania „Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia” są okazją do zastanowienia się, w jaki sposób rzeczy pomagają nam poznać i zrozumieć świat, który wspólnie zamieszkujemy. W dyskusji wykorzystane zostaną wybrane fotografie stolicy, pochodzące ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Cykl prowadzi: Piotr Głogowski (Muzeum Warszawy) – specjalista ds. ikonografii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy, kurator pomocniczy Gabinetu Ludwika Gocla, badacz fotografii warszawskich.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.