czw., 05.10.2017

Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia / Emanacje

Spotkanie 1: Emanacje

Wprowadzenie teoretyczne do semiotyki materialności. Czy fotografia jest rzeczą? Jaka jest relacja między obrazem a tekstem? Jak rozpoznanie przedmiotów wiąże się z topografią miasta?

Spotkania „Doświadczanie Warszawy. Topografia i fotografia” są okazją do zastanowienia się, w jaki sposób rzeczy pomagają nam poznać i zrozumieć świat, który wspólnie zamieszkujemy. W dyskusji wykorzystane zostaną wybrane fotografie stolicy, pochodzące ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Cykl prowadzi: Piotr Głogowski (Muzeum Warszawy) – specjalista ds. ikonografii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Dziale Opracowania Zbiorów Muzeum Warszawy, kurator pomocniczy Gabinetu Ludwika Gocla, badacz fotografii warszawskich.