sob., 19.05.2018 / niedz., 20.05.2018

Dzika Praska Noc Muzeów

Dzika Praska Noc Muzeów 2018

W tę jedyną #NocMuzeów piwnice przy Targowej 50/52 wypełnią się tysiącami karaczanów. Spokojnie – owady będą w zagrodzie, choć na wyciągnięcie ręki! Opowiedzą o nich wolontariusze Warszawskie ZOO, które obchodzi w tym roku 90 urodziny, a w Muzeum Warszawskiej Pragi można oglądać poświęconą mu wystawę: 90. urodziny warszawskiego ZOO | wystawa czasowa.

21.00 MUZEUM PEŁNE TAŃCA

Ze specjalnym programem wystąpi Warszawskie Muzeum Tańca. Sektakl plenerowy (site – specific). W pokazie weźmie udział 5 wykonawców, którzy jednocześnie przedstawiać będą „małe formy sceniczne”, powtarzając je 2 razy w ciągu, w nocy. Pokazane zostaną etiudy: Marty Kosieradzkiej Artura Grabarczyka, Bartosza Woszczyńskiego, Sonii Egner i Iwony Wojnickiej, których tematem będzie styl taneczny Tacjanny Wysockiej, Feliksa Parnella, Marie Rambert, Haliny Szmolcównej i Poli Nireńskiej.

23.00 DIVY, DZIWY I KAROLINA CZARNECKA

Praga i jej mieszkańcy będą motywem przewodnim występu-niespodzianki, który przygotuje Konrad Kony Czarkowski. Praski Teatr Lalek W mapetowym nocnym show wystąpią gwiazdy, a niespodzianką wieczoru będzie Karolina Czarnecka, która zaśpiewa na żywo dla gości Muzeum Pragi.

ZACZNIJ OD ZOO

Uwaga! Pierwsze wydarzenia praskiej Nocy Muzeów rozpoczynają się już późnym popołudniem. Zapraszamy do Ogród Zoologiczny w Warszawie na zwiedzanie Willi Żabińskich z przewodnikiem. Terminy wycieczek:
– grupa I – godz. 17.00
– grupa II – godz. 17.30
Zapisy:
– poprzez dodanie komentarza na wydarzeniu Dzika praska Noc Muzeów;
– mailowo: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl
Wstęp w ramach biletu do ZOO + 5 zł.

Zapraszamy!