Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 27.10.2018
13:00–15:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Fabryczne dziewczyny. Spotkanie z Martą Madejską

Zapraszamy na spotkanie z Martą Madejską, kulturoznawczynią, muzealniczką, pisarką; autorką książki Aleja Włókniarek poświęconej łódzkim fabrycznym dziewczynom, która ukazała się w tym roku nakładem wydawnictwa Czarne.

Więcej o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/aleja-wlokniarek

Podczas spotkania autorka opowie o pracy nad książką i problemach, z którymi spotykają się osoby badające historie kobiet, zwłaszcza tych z klasy robotniczej. Do dyskusji na temat opowiadania historii z tej perspektywy zapraszamy po prelekcji. W rozmowie wezmą udział również twórczynie wystawy Krem i czekolada.

Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Krem i czekolada – wspomnienia pracownic fabryk Polleny i Wedla. Po spotkaniu (o 17:00) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.