sob., 01.09.2018

Spektakl

Ferajna Pana Dropsa

„Ferajna Pana Dropsa” to spektakl na motywach utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima (dla dzieci w wieku ok. 2-10 lat).

Przedstawienie zabiera w niecodzienną podróż do świata najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W interpretacjach aktorów teatru Scena Lubelska 30/32 teksty poetów ożywają, stają się zabawne, współczesne, zaskakujące i zrozumiałe nawet dla dwulatków.

Główny bohater – uchodzący za głuptasa Tomek – zostaje wysłany w świat przez starszych braci. Dzięki swojemu dobremu sercu zdobywa przyjaźń gromadki zwierząt, z którymi wspólnie zakłada teatr i zdobywa powszechny podziw i uznanie. Pełne pasji aktorstwo i niekonwencjonalne pomysły inscenizacyjne zachwycają dzieci. Scenografia stworzona jest z recyklingowych materiałów, co kreuje fantastyczny świat, w którym żyją stonoga, wiewiórka, bocian, myszka polna, ślimak.

Prosta fabuła wierszy niesie ze sobą uniwersalne wartości – uczy cenić przyjaźń, pomysłowość, bezinteresowność.

Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Scenariusz: Dariusz Kunowski, Piotr Herbich
Muzyka: Jerzy Koronowicz, Tadeusz Sudnik
Występują: Daniel Brzeziński, Agata Brzozowicz, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska