niedz., 07.07.2019

5 zł | wejściówki do kupienia na www Teatru Powszechnego

Filmy z epoki smogu | Scena letnia na Pradze

Reżyseria: Michał Zadara
Obsada: Arkadiusz Brykalski, Wiktor Loga-Skarczewski, Karina Seweryn, Barbara Wysocka

w filmach występują także m.in.: Andrzej Seweryn, Danuta Stenka, Jerzy Trela, Mateusz Janicki

Multimedialny spektakl to połączenie działania obywatelskiego, sztuki teatralnej i filmu.

Twórcy w krótkich formach filmowych pokazują rzeczywistość, w której spacer po parku niesie ze sobą zagrożenie dla życia.

Bo zanieczyszczone powietrze zmienia wszystko, nawet jeśli udajesz, że wszystko jest w porządku i problemu nie ma. Bo smog jest faktem. Jak wygląda życie, kiedy oddychanie może cię zabić?

Spektakl powstaje we współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie i CENTRALI (Centrala), w ramach IV edycji Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe i jest związany z projektem Obywatelskiej Ustawy Antysmogowej.

Obywatelska Ustawa Antysmogowa
Naukowcy, prawnicy, przedsiębiorcy, artyści i studenci pracują nad Obywatelską Ustawą Antysmogową. Powstaje kompleksowy pakiet regulacji, który pomoże rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza w Polsce, jeśli politycy z niego skorzystają. Jest to inicjatywa obywatelska, łącząca wybitnych specjalistów i ludzi zatroskanych o stan polskiego powietrza, niezwiązana z żadną partią polityczną czy biznesem.

O SCENIE LETNIEJ NA PRADZE

Chcesz pokazać to, co robisz? Muzeum Warszawskiej Pragi oferuje bezpłatne wynajęcie sceny na dziedzińcu. Wypełnij ją muzyką, teatrem lub dobrym kinem! Zapewniamy pomoc w obsłudze technicznej i wspieramy w działaniach promujących wydarzenia.

Kontakt w sprawie dodatkowych informacji: patrycja.labus-sidor@muzeumwarszawy.pl

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.