sob., 20.05.2023

Spacer

Gdzie szukać dawnej kolei na Pradze – relikty kolejowe | „Kolej na Pragę”

Praga jaką znamy powstała dzięki kolei. Rozwinęła się najbardziej w latach 90. XIX w. Powstały wtedy Dworzec Terespolski i Dworzec Petersburski z gęstą siecią linii kolejowych i bocznic. Ich układ wyznaczył kształt całych kwartałów i ulic Pragi.

W czasie spaceru dowiecie się m.in., jakie budynki na Pradze pamiętają czasy świetności kolei na Pradze (np. kamienice przy Kijowskiej czy domy przy torowiskach), a także gdzie dokładnie znajdowały się dawne praskie stacje kolejowe (a było ich dużo więcej).

Dowiedz się więcej o wystawie „Kolej na Pragę”.

Prowadzenie: Piotr Kunert

Miejsce zbiórki: Dworzec Wschodni, przed wejściem od ulicy Lubelskiej