czw., 19.10.2017

Geberowie. Z Alzacji do Grochowa

Fotografia z albumu rodzinnego Geberów – własność H. Geber

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Markowskim, który będzie opowiadał o rodzinie Geberów, o przodkach z Francji, Niemiec, Węgier i  dopiero co odkrytych Chorwatach mieszkających w Grochowie, na Kamionku i Gocławku. Spotkanie zilustrują fotografie, dokumenty pochodzące z rodzinnych archiwów Haliny Geber, Anny Kozerskiej z domu Geber i potomków Sandora Duma de Vajda Hunyad. Pojawią się także stare plany wsi Grochów oraz na nowo opisane stare zdjęcia ronda Wiatraczna.

ul. Targowa 50/52, sala II piętro