sob., 01.06.2024

Gra muzealna

Gra rodzinna „Prawobrzeżne”

W sobotę 1 czerwca zapraszamy dzieciaki z rodzicami i opiekunami do Muzeum Warszawskiej Pragi na grę miejską z okazji Dnia Dziecka. Podczas wspólnej zabawy pełnej gier i zadań zainspirujemy się czterema żywiołami i słynnymi prażankami, których historie możecie poznać na wystawie „Prawobrzeżne”. Towarzyszyć nam będzie m.in. Maria Czaplicka, podróżniczka i antropolożka, Jadwiga Czajka, uczestniczka Powstania Warszawskiego czy Hanna Hirszfeld, kobieta nauki. Opowieść o dzielnych kobietach związanych z Pragą będziemy przeplatać zadaniami inspirowanymi czterema żywiołami. Każdy z nich daje naszym bohaterkom jakąś supermoc!

Gra i poszukiwania zagadek będą okazją do spaceru po bliskiej okolicy Muzeum Pragi. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat, ale obiecujemy, że młodsze rodzeństwo też nie będzie się nudzić. W grze najfajniej wziąć udział w drużynie.

Karty do gry będzie można odebrać od godziny 10:15 do 11:30 w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi. Ostatnim punktem będą mini warsztaty kolażowe tworzenia marzeń dla wszystkich uczestników gry. Chcemy, by stworzone w czasie warsztatów kolaże były jednocześnie nagrodą za udział w wydarzeniu.