sob., 02.12.2023

Haftujemy portrety z Ewą Cieniak | Zrób sobie prezent

Haftowane portrety od podstaw!

W ramach corocznej akcji Zrób sobie prezent w Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Ewą Cieniak na których każda z Was wyhaftuje swój portret – swój lub kogoś dla Was bliskiego. To może być mama, babcia, córka, siostra, ciocia albo po prostu przyjaciółka czy koleżanka.

Ewa Cieniak, portret, dzięki uprzejmości artystki

Jak to działa?

Zgłoszenia przyjmujemy na adres: edukacja.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl.

Po zgłoszeniu otrzymacie maila potwierdzającego wraz z prośbą o wysłanie wybranego zdjęcia portretowego. Zdjęcia powinny dotrzeć do nas do 28 listopada. Dostarczenie zdjęć jest warunkiem uczestnictwa w zajęciach.

Na warsztaty Ewa przygotuje dla każdej z Was usztywnioną gazę z naniesionym linearnym szkicem portretowym. Haftować będziecie jak Wam wygodnie – dajcie się ponieść wodzy fantazji! Metodą preferowaną jest freestyle. Nie trzeba znać żadnych ściegów i technik.

Po spotkaniu portrety zabierzecie ze sobą wraz z tamborkiem, który posłuży Wam przy haftowaniu, ale może też być ramą dla portretu.

Ewa Cieniak. fot. Mariusz Grabarski