Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 16.02.2017
18:00–19:30


Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Hartwigowie z Szerokiej | Prawobrzeżni

W kolejny czwartkowy wieczór spotkamy się z praską rodziną Hartwigów. Opowiemy nie tylko o ich Fabryce Maszyn i Kamieni Młyńskich. Hartwigowie byli nowoczesnymi przedsiębiorcami, współtwórcami polskiego przemysłu młynarskiego, ale także zaangażowanymi w sprawy lokalne społecznikami. Spotkanie zilustrują unikatowe fotografie i dokumenty zachowane w rodzinnym archiwum.

Prawobrzeżni – cykl spotkań poświęconych postaciom i rodzinom, których życie, przedsiębiorczość, aktywność związane były z prawobrzeżnymi dzielnicami Warszawy. Ich obecność zaznaczyła się w praskiej historii w rozmaity sposób, tak jak różnorodne były ich korzenie i sfery działalności. Są wśród nich osoby zasłużone, zepchnięte na drugi plan dziejów naszego miasta, których dorobek jest częścią rzadko przywoływanej historii Pragi, Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy, Bródna, czy Białołęki.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.