czw., 16.02.2017

Hartwigowie z Szerokiej | Prawobrzeżni

W kolejny czwartkowy wieczór spotkamy się z praską rodziną Hartwigów. Opowiemy nie tylko o ich Fabryce Maszyn i Kamieni Młyńskich. Hartwigowie byli nowoczesnymi przedsiębiorcami, współtwórcami polskiego przemysłu młynarskiego, ale także zaangażowanymi w sprawy lokalne społecznikami. Spotkanie zilustrują unikatowe fotografie i dokumenty zachowane w rodzinnym archiwum.

Prawobrzeżni – cykl spotkań poświęconych postaciom i rodzinom, których życie, przedsiębiorczość, aktywność związane były z prawobrzeżnymi dzielnicami Warszawy. Ich obecność zaznaczyła się w praskiej historii w rozmaity sposób, tak jak różnorodne były ich korzenie i sfery działalności. Są wśród nich osoby zasłużone, zepchnięte na drugi plan dziejów naszego miasta, których dorobek jest częścią rzadko przywoływanej historii Pragi, Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy, Bródna, czy Białołęki.