sob., 18.09.2021

Spacer

Hiszpanie z Pragi | spacer śladami „praskiej” kolonii hiszpańskiej

dwoje dzieci siedzi na ławce, siedmioro za nimi stoi, w tle kamienice

Zapraszamy na spacer po okolicach placu Hallera śladami „praskiej” kolonii hiszpańskiej. Opowiemy o ludziach, którzy w latach 50. XX wieku trafili do Polski i zamieszkali na powstającym wówczas Osiedlu Praga II, o tutejszym klubie hiszpańskim, o dorastaniu na Pradze.

Naszymi przewodnikami po miejscach, smakach i klimatach swojego dzieciństwa będą: Carlos Marrodán Casas i Rolando San Sebastian Cortes.

Koordynacja spaceru: Jolanta Wiśniewska

Miejsce zbiórki: róg placu Hallera i ulicy Skoczylasa (w pobliżu kwiaciarni)

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową. Koszt biletu: 5 zł.

Fotografia: Grupa hiszpańskich dzieci z Osiedla Praga II, lata 50. XX w., wł. Carlos Marrodán Casas

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.