sob., 03.08.2019

Spacer
1 zł

Interwencje artystyczne – Nowa Praga | Spacerem po Pradze: sztuka w przestrzeni publicznej

Interwencje artystyczne – Nowa Praga. Ul. Inżynierska, ul. Wileńska, ul. 11 Listopada, ul. Stalowa.

Dlaczego artyści polubili Pragę i czy nadal ja lubią? Co pozostawiły po sobie wydarzenia takie jak „Festiwal Sąsiedzi dla sąsiadów”, „Street Art Doping”, czy „Blok Furii”? Co na Pradze robił wielki jamnik? Co pozostało po projekcie This Way i muralach projektowanych przez dzieci? Czym jest „Siatka na polskie sny” i o co chodzi z „Festiwalem na Kamionku”? Czy warto dbać o sztukę w przestrzeni publicznej i o artystów?

Na te i wiele innych pytań podczas weekendowych spacerów odpowiedzą mieszkający od 14 lat na Pradze: socjolog kultury – Paweł Możdżyński i artystka sztuk wizualnych – IwonaTM.

Spotykamy się w podwórku przy ul. Inżynierskiej 3.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem spacerów z cyklu!

O prowadzących:

Iwona Teodorczuk-Możdżyńska alias IwonaTM – mieszkająca na Pradze malarka i performerka. Aktywnie działa w przestrzeni społecznej i uczestniczy w życiu artystycznym biorąc udział w licznych wydarzeniach i wystawach. Pracuje twórczo w Przestrzeni Wieloplastycznej.

Paweł Możdżyński – socjolog badający sztukę współczesną, sztukę w przestrzeni miejskiej. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, kieruje Pracownią Socjologii Sztuki w Przestrzeni Publicznej.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa