Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 12.08.2023
18:00–19:15

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Justyna Jary i Alegancka Kapela: „Praskie Ballady” | Scena letnia

Justyna Jary – wokalistka, autorka muzyki i tekstów

Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022) -Warszawski Artysta Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021) i  „Rockowanie. Gramy Maanam.” (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media „Kobieta, która inspiruje 2020″. Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stworzyła zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę „Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzy Alegancką Kapelę grającą taneczne szlagiery retro. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Od 13 lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną ‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Alegancka Kapela – wokal, akordeon, saksofon, kontrabas, bębny, mandolina, banjo

Zespół kontynuujący miejskie tradycje muzyczne – od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Alegancko zgarnął grand prix konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021). Kapela przygrywa na miejskich potańcówkach i retro recitalach. W razie potrzeby zagra również na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach. W skład zespołu wchodzą uznani muzycy związani także z takimi składami jak na przykład Szwagierkolaska, Daab, T Love. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez dawne i współczesne dzielnicowe opowieści. Muzycy szczególnie upodobali sobie historie z Pragi Północ, gdzie mieszka i tworzy liderka zespołu – Justyna Jary.

Koncert „Praskie Ballady”

Współczesne, autorskie ballady podwórzowe, czerpiące z poetyckiej codzienności Pragi Północ i okolic splecione z dawnymi balladami warszawskimi. Na koncercie dowiedzieć się będzie można między innymi, jak się mają Praskie Syreny i czego nie lubi motorniczy Miecio Trąbka.

Występują:

  • Justyna Jary – wokal,
  • Artur Lipiński – perkusja,
  • Grzegorz Rytka – saksofon,
  • Janusz Tytman – banjo, mandolina,
  • Mateusz Wachowiak – akordeon,
  • Michał Zuń – kontrabas.

Wpadnij na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu!

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Sprawdź koncertowy repertuar Sceny letniej!


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.