sob., 15.06.2024

udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Kaletnicze innowacje – warsztaty na Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym

Choć kaletnik to zawód dawny, w tej branży również pojawiają się nowe technologie. Wykonajcie bransoletki lub breloki z nowoczesnych materiałów, takich jak piniatex czy korko. Nie zabraknie też resztek skóry.

Piniatex to włóknina produkowana z odpadów pozyskiwanych w trakcie zbiorów ananasa. Jest lekka i wytrzymała, można na niej pracować typowymi kaletniczymi technikami. Natomiast korko to tkanina pozyskiwana z naturalnego korka. Jest mocna i przyjemna w dotyku. Obie tkaniny mają organiczną fakturę kojarzącą się z naturalnymi surowcami, z jakich powstały.

Miejsce: Stadion Narodowy, Piknik Naukowy, Strefa Twórców, namiot A7

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku szkolnym.

Koordynatorką warsztatów jest Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.

Część zadania została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.