sob., 15.05.2021

Bezpłatne

Kapelusz z konopki. Warsztaty Zielone Rzemiosło

Na warsztacie uszyjemy kapelusz z tkaniny konopnej lub lnianej.

Tkaniny te od wieków wykorzystywane są do szycia odzieży, ale również doskonale sprawdzą się jako nakrycie głowy. Chronią przed promieniowaniem UV, pochłaniają także wilgoć, są przewiewne i hipoalergiczne.

Do wyboru mamy trzy modele kapeluszy w dwóch rozmiarach ( mniejszy sprawdzi się także dla dzieci). Zaczniemy od wykroju w formie papierowej, po czym przejdziemy do krojenia i szycia w tkaninie.

Warsztaty poprowadzi projektantka Ewelina Czaplicka-Ruducha.

Czego potrzebujesz:

– pliki pdf z wykrojami: Kapelusz dziecięcy  Model klasyczny Model z przedłużonym rondem

– potrzebne materiały: surowa tkanina konopna lub lniana ok 1 m, taśma konopna naturalna szer. 2,5cm 1 m, bawełniany sztywnik z klejem 0,5 m, nici, papier do wykrojów, nożyce do tkanin, ołówek, maszynę do szycia, żelazko, szpilki

Więcej warsztatów z cyklu Zielone rzemiosło