czw., 07.09.2023

udział bezpłatny

Katastrofy kolejowe | „Kolej na Pragę”

Wykład poświęcony będzie katastrofom kolejowym na ziemiach polskich poczynając od początków kolei do początku lat osiemdziesiątych XX w. Na podstawie konkretnych przykładów, zaprezentowane będą bardzo różne przyczyny, przebieg i skutki różnorakich przypadków. Całość osadzona w konkretnych czasach i uwarunkowaniach społeczno-politycznych, które niejednokrotnie miały ogromny wpływ zarówno na odbiór społeczny jak i na akcje ratunkową.

Spotkanie poprowadzi Hubert Bojarski, twórca wielu wystaw i wydarzeń poświęconych historii kolei.

Dowiedz się więcej o wystawie.