czw., 22.06.2023

Oprowadzanie
udział bezpłatny

Klub kulturalny dla osób uczących się polskiego. „Kolej na Pragę”

Uczysz się języka polskiego?
Interesujesz się kulturą w Warszawie?

Weź udział w Klubie kulturalnym.

• Uczymy się polskiego
  • i odwiedzamy muzea oraz galerie,
  • oglądamy wystawy,
  • słuchamy historii,
  • uczestniczymy w wydarzeniach.
  • Rozmawiamy o Warszawie i jej rozwoju, o postaciach związanych z historią miasta, o sztuce, architekturze, modzie i życiu codziennym.

22 czerwca (czwartek) idziemy do Muzeum Warszawskiej Pragi na oprowadzanie po wystawie „Kolej na Pragę”.

Wystawa opowiada o dworcach i liniach kolejowych. O kolejarzach i pasażerach, którzy korzystali z przeróżnych połączeń. Jest to też opowieść o Pradze, która rozwijała się wokół torów kolejowych.

WAŻNE INFORMACJE

Spotkanie w języku polskim na poziomie B1 (średnio zaawansowanym).

Zgłoszenia na adres mailowy: marcin.matuszewski@muzeumwarszawy.pl

Nie trzeba uczestniczyć we wszystkich. Zapraszamy wtedy, kiedy znajdziesz czas i chęć na udział.

Harmonogram Klubu kulturalnego: muzeumwarszawy.pl/kulturalny-klub/