czw., 25.05.2023

udział bezpłatny

Kolejarska sztafeta pokoleń. Rodzina Żurków | „Kolej na Pragę”

Spotkanie z cyklu „Prawobrzeżni”, w ramach którego prezentujemy historie praskich rodzin i praskich osobistości.

Tym razem opowiemy o rodzinie Żurków od kilku pokoleń związanej z warszawską koleją. Porozmawiamy o kolejarskich tradycjach, przyjaźniach, kolejowej pasji i pamiątkach.

Gośćmi wieczoru będą Piotr Żurek i Marek Moczulski.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 (sala konferencyjna)

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej o wystawie.

Zdanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.