Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 21.10.2023
11:00–13:30

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

Kolejarskie zaduszki. Spacer po Cmentarzu Bródnowskim

Zestaw 2 pionowych zdjęć. Na obu stare nagrobki pokryte mchem.

Zaduszkowy spacer po Cmentarzu Bródnowskim. Ta zabytkowa nekropolia, jedna z największych w Europie, wciąż jest mało znana jako miejsce spoczynku ważnych dla historii miasta osób. Podążymy więc śladami warszawskich i praskich kolejarzy. W czasie spaceru dowiemy się kto i dlaczego nosił pseudonim „Mur”, opowiemy o „oblatywaczu” nowych modeli lokomotyw, o kolejarzach z zamiłowania i kolejowych katastrofach. Zatrzymamy się przy grobach nauczycieli i wychowanków obchodzącej jubileusz warszawskiej „Kolejówki”.

Przewodnikiem będzie Marek Moczulski, absolwent „Kolejówki”, długoletni pracownik kolei, z zamiłowaniem odkrywający kolejową historię miasta, organizator spacerów tematycznych po Powązkach i nie tylko.

Udział w spacerze na podstawie biletów (5 zł) zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online. Ilość miejsc ograniczona (30).

Miejsce zbiórki: na Cmentarzu Bródnowskim – przy wejściu głównym na cmentarz od strony ul. Wincentego, zbieramy się tuż za bramą po prawej stronie  (przykładowy dojazd: autobusem linii 169).

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”, którą można oglądać jeszcze do 15 października.

Spacer jest realizowany w ramach projektu „Prawobrzeżni”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.