sob., 13.05.2023

Warsztaty rodzinne
udział bezpłatny

Kolejowa Noc Muzeów

Wystawa „Kolej na Pragę” przybliża historię kolei prawobrzeżnej Warszawy od 1862 roku. Opowiada o dalekobieżnych drogach żelaznych, o dawnych dworcach, pociągach, klimacie podróży i perspektywach przyszłych pasażerów.

Dowiedz się więcej o wystawie.

Noc Muzeów na wystawie

Zanim pociąg wyruszy w pierwszą trasę ktoś musi go zbudować. Dzięki współpracy z pracownią FabLab powered by Orange i Stowarzyszeniem Robisz To! w Noc Muzeów możecie stać się kolejowymi budowniczymi.

Z gotowych wielkoformatowych elementów na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi złożymy razem wielką ciuchcię.