Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 23.09.2023
11:00–12:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł (dziecko plus 1 opiekun)

KOLEKCJE: Okruchy czasu. Rodzinne warsztaty archeologiczne

Grafika. Na środku napis KOLEKCJE. Wokół rysunki przypominające wazy, dzbanki, krzesło, talerze. Tło beżowe.

Warsztaty o przemijaniu przedmiotów i tajemnicy, którą kryją ich zniszczone fragmenty. Obtłuczone uszy filiżanek, oberwane guziki, poplamione strony książki, za którymi kryją się małe i wielkie historie.

Na warsztatach archeologicznych poznamy niezwykły dział Muzeum Warszawskiej Pragi, stworzony wyłącznie z fragmentów przedmiotów, które trudno już zrekonstruować. Przyjrzymy się potłuczonym naczyniom, uchwytom filiżanek i spróbujemy odgadnąć jak mogło wyglądać naczynie, którego były kiedyś częścią. Jak prezentował się wzór namalowany na talerzu, którego fragment znaleźliśmy podczas zabawy na plaży?

Odpowiedzi na te zagadki poszukamy wraz z archeolożką – Zofią Kowarską, która wprowadzi uczestników w tajemnice zawodu, który wykonuje. Pod jej czujnym okiem spróbujemy dokonać rekonstrukcji ceramicznego naczynia.

Informacje praktyczne

Bilety dostępne w kasie biletowej i online.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6 lat+


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.