Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 10.12.2017
16:00–17:30

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi

Koncert „Cała Praga Śpiewa”

W niedzielę 10 grudnia zapraszamy na koncert zaprzyjaźnionej grupy muzycznej „Cała Praga Śpiewa” w towarzystwie muzyków zespołu Czessband. Będzie to okazja do wspólnego śpiewania praskich i warszawskich piosenek. W repertuarze pojawi się także świąteczny akcent.

A kto chciałby podarować sobie lub bliskim najnowszą płytę zespołu „Piosenki stare i nowe”, będzie miał okazję, by ją nabyć po koncercie (i zebrać autografy artystów).

***

Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz zespołu Czessband. Śpiewa razem od 6 lat i w swojej twórczości odwołuje się do folkloru warszawskiego. Tworzą ją seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4, jak również osoby starsze z innych dzielnic, które dołączyły do nas podczas realizacji wielu projektów. Zespół składa się również z muzyków z młodego warszawskiego zespołu akustycznego Czessband: www.facebook.com/CzessBand. Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół wystąpił ponad 120 razy! na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach.

Członkowie zespołu mówią o sobie „młodzi inaczej” i pokazują, że można aktywnie, twórczo i radośnie spędzać czas.

Cała Praga Śpiewa ma na koncie już dwie długogrające płyty.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.