Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pt., 30.08.2019
19:00–20:30

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Koncert: Nowy Stwór Mazowiecki | Scena letnia na Pradze

Nowy Stwór Mazowiecki to wybryk kultury stworzony przez Edytę Glińską i Patryka Walczaka. Zespół lekko nawiązujący do korzeni muzyki warszawsko-praskiej. Tradycyjne, uliczne melodie łączą z bardzo awangardowymi tekstami, w których mieszają poezję ze zwrotami zasłyszanymi na ulicy. Żart miesza się z liryzmem, pastisz z melancholią, a śledzie z czekoladą. Smutne historie o kochaniu podane w dość niepoważny sposób.

Są zadziorni a nawet wulgarni, bawiąc się opowieściami o miłości, relacjach damsko-męskich w słodki i uroczy sposób. Na tradycyjnych instrumentach grają nietradycyjnie, czasem zahaczając o kicz, a czasem brzmiąc bardzo nowocześnie. Na koncercie zabrzmi akustyczny pop.

Płyta zatytułowana „Love Stwory” pojawi się we wrześniu 2019 roku.

Skład zespołu:
Edyta Glińska – wokal
Patryk walczak – akordeon
Mateusz dobosz – kontrabas
Radosław Masłek – perkusja

 


 

Więcej o Scenie letniej na Pradze

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń na sierpień!
Kontakt w sprawie dodatkowych informacji: patrycja.labus-sidor@muzeumwarszawy.pl

 


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.