Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 21.02.2019
18:00–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

Konopacki i inni | Prawobrzeżni

Kim naprawdę był Ksawery Konopacki i jaka była jego rola w powstaniu Nowej Pragi? Co mu zawdzięcza dzielnica? Kto najbardziej przyczynił się do jej rozwoju? Zapraszamy na spotkanie z Moniką Wesołowską i Jarosławem Zielińskim, którzy opowiedzą o nieznanych a zasłużonych postaciach, a także o mało znanych faktach z historii Nowej Pragi.

 

Prowadząca: Jolanta Wiśniewska

 

Wstęp wolny!

___

 

Prawobrzeżni

Realizowany od 2015 roku projekt poświęcony jest postaciom i rodzinom związanym z prawobrzeżnymi dzielnicami miasta. Tym znanym (jak Jan Wedel, Julian Różycki czy Wiesław Ochman) i tym nieco zapomnianym (jak np. inż. Tadeusz Wenda czy Sabina Sebyłowa). Przypominamy ludzi, których życie, aktywność, przedsiębiorczość oraz dorobek w zakresie gospodarki, życia społecznego, nauki i sztuki stanowi część rzadko przywoływanej historii Pragi, Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy, Bródna, Białołęki.

 

Więcej informacji

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.