Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 04.11.2021
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

Krawiec męski – spotkanie z mistrzem Tadeuszem Kierepką

Wyjątkowe spotkanie z mistrzem krawiectwa miarowego z ponad 50 letnim stażem.

Zapraszamy adeptów krawiectwa, miłośników klasycznej elegancji oraz uczniów, gdyż spotkanie będzie świetną okazją do zadawania fachowych pytań oraz uzupełnienia zajęć z doradztwa zawodowego.

Pan Tadeusz Kierepka w krótkim wykładzie wprowadzi słuchaczy w podstawy krawiectwa m.in. opowie z jakich materiałów korzysta, pokaże jak zdejmuje miarę, omówi typowe papierowe wykroje. Będzie można również posłuchać o tradycjach rzemiosła, gdyż Tadeusz Kierepka jest Starszym Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych m.st. Warszawy.

Chętni wezmą do ręki igłę, by spróbować swoich sił w ręcznych ściegach krawieckich –  dostaną zadanie, jakie wykonuje początkujący uczeń w pracowni krawieckiej.

Informacje praktyczne:

Miejsce: sala konferencyjna w Muzeum Pragi

Wstęp wolny, z powodu limitu miejsc prosimy o pobranie bezpłatnej wejściówki on line lub w kasie muzealnej. Wejściówki będą dostępne od 25 października.

Limit miejsc: 30 osób


Spotkanie jest częścią programu Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.