sob., 13.07.2019

Letni fascynator – warsztaty modniarskie | Pracownia Rzemieślnicza

Prowadzenie: Katarzyna Nowakowska, Artystyczna Pracownia Modniarska Zuwika

Modniarstwo zajmuje się wytwarzaniem damskich nakryć głowy. Fascynator to w modniarskim żargonie „stroik” na głowę, minitoczek. W trakcie warsztatów wykonamy jego współczesną wersję. Do ozdoby posłużą pióra i sztuczne kwiaty, tiul, woalki, krynoliny, taśmy, słomki. Można również zabrać ze sobą ulubioną broszkę, guziki, a nawet swoje stare nakrycia głowy do przeróbki. Na warsztaty zapraszamy osoby, które sprawnie operują igłą i nitką.

Bilety: 1 zł w kasie Muzeum lub online dostępne na dwa tygodnie przed wydarzeniem.
Po wykupieniu biletu prosimy o potwierdzenie udziału na adres katarzyna.chudynska-szuchnik@muzeumwarszawy.pl

Liczba miejsc: 12 osób

Cykl: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

O Pracowni Rzemieślniczej

Pracownia Rzemieślnicza jest wspólnym dziełem Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik, kuratorki cyklu Wykonano na Pradze. Rzemieślnicy oraz projektantki Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, zaangażowanej w program Projektowanie z rzemiosłem, która jest również autorką koncepcji plastycznej nowego miejsca.

Pełen program Pracowni Rzemieślniczej na lipiec

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.