czw., 16.05.2019

Wstęp wolny

Lokalni gospodarze Nowej Pragi – inicjatywy lokalnych przedsiębiorców a rewitalizacja | debata

Na czym polega model międzysektorowego współzarządzania? Jak przysłużyć się ożywieniu gospodarczemu i rewitalizacji Nowej Pragi?

Na Nowej Pradze – obszarze objętym rewitalizacją – pojawiają się nowe inicjatywy i inwestycje: Centrum Kreatywności Nowa Praga czy „Praskie Cuda Wianki”. Działają organizacje społeczne i przedsiębiorcy, którym zależy na zmianie swojej okolicy.

To skłania do rozmowy o tym, jak współzarządzać Nową Pragą. Jak wykorzystać potencjał współpracy pomiędzy sektorami, aby ożywić gospodarczo tę część miasta? Jak przy tym uniknąć gentryfikacji i zadbać o potrzeby osób mieszkających w tej okolicy lub użytkujących ją?

Zapraszamy do dyskusji, w której udział wezmą m.in.:

Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy
Marek Rykiel, Janek Rygiel – autorzy inicjatywy Praskie Cuda Wianki
dr inż. arch. Katarzyna Sadowy, projekt Open Heritage
Przemysław Chimczak, członek zespołu badającego otoczenie rynkowe Centrum Kreatywności Nowa Praga

Debatę poprowadzi dr Artur Jerzy Filip.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy lokalnych przedsiębiorców i przedsiębiorczynie oraz działaczy i działaczki z Nowej Pragi, a także wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny! Spotykamy się w sali konferencyjnej.

Debata odbywa się w ramach cyklu „Wokół rewitalizacji”.