Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 25.04.2019
19:00–21:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Lokalni gospodarze Nowej Pragi – inicjatywy lokalnych przedsiębiorców a rewitalizacja | debata [SPOTKANIE ODWOŁANE]

UWAGA! Z powodu choroby prowadzącego jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejsze spotkanie. Spotkanie przeniesione będzie na 16 maja. Przepraszamy za niedogodność!

 

Na czym polega model międzysektorowego współzarządzania? Jak przysłużyć się ożywieniu gospodarczemu i rewitalizacji Nowej Pragi?

Na Nowej Pradze – obszarze objętym rewitalizacją – pojawiają się nowe inicjatywy i inwestycje: Centrum Kreatywności Nowa Praga czy „Praskie Cuda Wianki”. Działają organizacje społeczne i przedsiębiorcy, którym zależy na zmianie swojej okolicy.

To skłania do rozmowy o tym, jak współzarządzać Nową Pragą. Jak wykorzystać potencjał współpracy pomiędzy sektorami, aby ożywić gospodarczo tę część miasta? Jak przy tym uniknąć gentryfikacji i zadbać o potrzeby osób mieszkających w tej okolicy lub użytkujących ją?

Zapraszamy do dyskusji, w której udział wezmą m.in.:

Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy
Marek Rykiel, Janek Rygiel – autorzy inicjatywy Praskie Cuda Wianki
dr inż. arch. Katarzyna Sadowy, projekt Open Heritage
Tomasz Bojęć, członek zespołu badającego otoczenie rynkowe Centrum Kreatywności Nowa Praga

Debatę poprowadzi dr Artur Jerzy Filip.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy lokalnych przedsiębiorców i przedsiębiorczynie oraz działaczy i działaczki z Nowej Pragi, a także wszystkich zainteresowanych.

Wstęp wolny! Spotykamy się w sali penthouse na II piętrze.

Debata odbywa się w ramach cyklu „Wokół rewitalizacji”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.