sob., 26.08.2023

10 zł

Mi amor, mi alegria – pieśni Żydów sefardyjskich | Scena letnia – bilety wyprzedane

Prezentujemy utwory w języku ladino, charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii.

W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Żywiołowe, pełne ekspresji brzmienia, czasem też nastrojowe i melancholijne, przywodzą na myśl południowe klimaty przeplatające się ze stylem orientalnym.

Pieśni Żydów sefardyjskich fascynują nie tylko swoim brzmieniem, ale także historią ludzi, którzy je tworzyli i wykonywali. Zapisane są w nich losy wypędzonych z kraju swoich przodków, którzy mimo wszystko zachowali swój język i specyfikę swojej kultury.

Skład zespołu:

• Urszula Makosz – głos,
  • Paweł Pierzchała – fortepian,
  • Krzysztof Cyran – gitara,
  • Michał Półtorak – skrzypce, mandolina,
  • Michael Jones – skrzypce, altówka, djembe, ravanhuta.

Urszula Makosz, fot. Dariusz Pawelec Studio Lumen

Wpadnij na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu!

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Sprawdź koncertowy repertuar Sceny letniej!