Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 02.03.2024
11:00–12:30

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Miasto: jak to działa? Sklepy, bazary, targowiska

rafika. Narysowana mapa Warszawy ze znanymi budynkami: pałac kultury i nauki, zamek królewski, wejście do metra, pomnik syrenki i inne. Tło z żółtego przechodzi w zielony.

Jest w Warszawie dzielnica, która słynie z tradycji handlowych. Jeszcze 200 lat temu jej ulice były opanowane przez kupieckie stragany. Na ulicy Targowej z każdej strony dało się słyszeć okrzyki handlarzy. Warszawska Praga zasłynęła z Bazaru Różyckiego, na którym można było kupić wszystko – jak mawiali stali bywalcy – od rzemyczka do guziczka.

Dzięki Archiwum Historii Mówionej wysłuchamy opowieści mieszkańców, którzy na własnej skórze doświadczyli różnorodnej atmosfery praskich bazarów i korzennych aromatów sklepów kolonialnych.

Na zajęciach zastanowimy się nad rolą targowisk i ich obecności w mieście. Dlaczego pozostało ich tak niewiele? Jak wspomóc działalność handlarzy?

Podczas warsztatów plastycznych wykonamy własną budkę bazarową, która stanie się częścią kolorowego targowiska.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat

Sprawdź harmonogram warsztatów Miasto: jak to działa?


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.