Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pt., 08.12.2017
18:00–19:15

Wykład
Muzeum Warszawskiej Pragi

Miastotwórcza kolej część 1 | Historia miasta wokół torów

Kolej jest z nami już prawie 200 lat. Pojawiła się na świecie wraz z rewolucją przemysłową, która rozpoczęła największy w dziejach proces rozwoju miast. Nie ma się zatem co dziwić, że kolej była i jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących miasto. Jak kolej oddziaływała na miasta, w tym Warszawę, dawniej? Jakie ma znaczenie dziś?

Wykład poprowadzi Leszek Wiśniewski – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych w Instytucie Badania Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor lub współautor wyróżnionych prac w konkursach na Fotoplastikon Warszawski (2009), Nową Politykę Przestrzenną dla Podkowy Leśnej (2015), „Futuwawa – Patrz na plac”(2016), a także pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda (2016, „Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych miasta”). Od czterech lat związany ze Stowarzyszeniem „Miasto Jest Nasze”, które reprezentuje w Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu. Współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. gospodarki przestrzennej i transportu. Prowadzi także fanpage i blog „Uwagi o Przestrzeni”.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.