sob., 17.06.2023
11:00–13:00
Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny
Modelarski rodzinny weekend: Zaprojektuj kolejowy BOOKNOOK | „Kolej na Pragę”
Dziewiętnastowieczne eleganckie pociągi i ich wnętrza robią do dziś ogromne wrażenie. Piękne tkaniny, wykończenia, dopracowany każdy szczegół.
Wraz z pracownią FabLab powered by Orange i Stowarzyszeniem Robisz To! zapraszamy na warsztaty, w czasie których sami zaprojektujecie book nook z wnętrzem przedziału kolejowego – od półek na bagaże przez siedziska po kolor ścian.
Podczas warsztatów poznacie także pracownię nowych technologii FabLab, tajniki projektowania cyfrowego i wytwarzania z użyciem maszyn CNC. Zobaczycie, jak działa ploter laserowy, na którym zostaną wycięte elementy book nooka.
Ilość miejsc ograniczona. W czasie zajęć przygotujemy sześć modeli book nook’ów dla sześciu zespołów projektowych – 4 osobowych.
Co to jest book nook?
To mała wąska makieta, którą umieszcza się między książkami, by pokazać wymyślone światy, np. z Harry’ego Pottera. Inspiracją dla wnętrza book nook’a może być nie tylko literatura, ale też coś prawdziwego, np. wspomnienia i osobiste historie.
Informacje praktyczne
Spotykamy się w Muzeum Warszawskiej Pragi, by zainspirować się wystawą „Kolej na Pragę” (około 20 minut), a potem przechodzimy do pracowni FabLab powered by Orange w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.
Obowiązują zapisy (do 15 czerwca do godz. 16:00): Ewelina Bartosik ewelina.bartosik@muzeumwarszawy.pl (e-mail powinien zawierać numer telefonu w celu późniejszego potwierdzenia obecności)
Ilość miejsc: 6 zespołów projektowych (maks. 4 osobowe), każdy zespół (opiekunowie + dzieci) będą tworzyć jeden book nook
Grupa wiekowa: minimalny wiek dziecka to 10 lat
Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu. Zapewniamy również wodę.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej.
REGULAMIN WARSZTATÓW I ZAPISÓW
Warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie Robisz.to, dalej Robisz.to, w z Fundacją Orange i we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi.
- Zasady zapisów
- Zapisy na warsztaty prowadzi Muzeum Warszawskiej Pragi, które wyznacza ich ramy czasowe. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
- Uczestnictwo w warsztatach potwierdza Muzeum Warszawskiej Pragi i informuje Uczestnika o akceptacji mailowo lub telefonicznie nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem
- W wypadku rezygnacji Uczestników z warsztatu, Muzeum Warszawskiej Pragi poinformuje oczekujące osoby o dostępności miejsc, nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem.
- W wypadku niemożności wzięcia udziału w warsztatach, Uczestnik jest zobowiązany poinformować o tym Muzeum Warszawskiej Pragi, nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem.
- Zasady Warsztatów
1. Do wzięcia udziału w warsztatach uprawnione są osoby na podstawie potwierdzenia mailowego.
2. Nie ma możliwości zostawiania dzieci na warsztatach bez opieki dorosłego.
3. Minimalny wiek dziecka jest określony w opisie warsztatu. W wypadku przyprowadzenia na warsztaty młodszego dziecka, prowadzący warsztaty może nie dopuścić Uczestnika do udziału w warsztach.
4. Udział w warsztatach zakłada międzypokoleniową integrację, co oznacza, że w warsztacie aktywnie uczestniczą dorośli i dzieci.
5. Uczestnicy słuchają poleceń prowadzących warsztaty i przestrzegają zaleceń BHP.
6. Za wszelkie szkody wynikłe z nieprzestrzegania poleceń prowadzących warsztaty i zaleceń BHP odpowiada Uczestnik. - Postanowienia końcowe
-
- Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Robisz.to.
- Robisz.to zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.