sob., 17.06.2023

udział bezpłatny

Modelarski rodzinny weekend: Zaprojektuj kolejowy BOOKNOOK | „Kolej na Pragę”

Dziewiętnastowieczne eleganckie pociągi i ich wnętrza robią do dziś ogromne wrażenie. Piękne tkaniny, wykończenia, dopracowany każdy szczegół.

Wraz z pracownią FabLab powered by Orange i Stowarzyszeniem Robisz To! zapraszamy na warsztaty, w czasie których sami zaprojektujecie book nook z wnętrzem przedziału kolejowego – od półek na bagaże przez siedziska po kolor ścian.

Podczas warsztatów poznacie także pracownię nowych technologii FabLab, tajniki projektowania cyfrowego i wytwarzania z użyciem maszyn CNC. Zobaczycie, jak działa ploter laserowy, na którym zostaną wycięte elementy book nooka.

Ilość miejsc ograniczona. W czasie zajęć przygotujemy sześć modeli book nook’ów dla sześciu zespołów projektowych – 4 osobowych.

Co to jest book nook?

To mała wąska makieta, którą umieszcza się między książkami, by pokazać wymyślone światy, np. z Harry’ego Pottera. Inspiracją dla wnętrza book nook’a może być nie tylko literatura, ale też coś prawdziwego, np. wspomnienia i osobiste historie.

Informacje praktyczne

Spotykamy się w Muzeum Warszawskiej Pragi, by zainspirować się wystawą „Kolej na Pragę” (około 20 minut), a potem przechodzimy do pracowni FabLab powered by Orange w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56.

Obowiązują zapisy (do 15 czerwca do godz. 16:00): Ewelina Bartosik ewelina.bartosik@muzeumwarszawy.pl (e-mail powinien zawierać numer telefonu w celu późniejszego potwierdzenia obecności)

Ilość miejsc: 6 zespołów projektowych (maks. 4 osobowe), każdy zespół (opiekunowie + dzieci) będą tworzyć jeden book nook

Grupa wiekowa: minimalny wiek dziecka to 10 lat

Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu. Zapewniamy również wodę.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”. Dowiedz się więcej.

REGULAMIN WARSZTATÓW I ZAPISÓW

Warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie Robisz.to, dalej Robisz.to, w z Fundacją Orange i we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi.

1. Zasady zapisów
    1. Zapisy na warsztaty prowadzi Muzeum Warszawskiej Pragi, które wyznacza ich ramy czasowe. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
    2. Uczestnictwo w warsztatach potwierdza Muzeum Warszawskiej Pragi i informuje Uczestnika o akceptacji mailowo lub telefonicznie nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem
    3. W wypadku rezygnacji Uczestników z warsztatu, Muzeum Warszawskiej Pragi poinformuje oczekujące osoby o dostępności miejsc, nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem.
    4. W wypadku niemożności wzięcia udziału w warsztatach, Uczestnik jest zobowiązany poinformować o tym Muzeum Warszawskiej Pragi, nie później niż na jeden dzień przed planowanym warsztatem.
  2. Zasady Warsztatów
    1. Do wzięcia udziału w warsztatach uprawnione są osoby na podstawie potwierdzenia mailowego.
    2. Nie ma możliwości zostawiania dzieci na warsztatach bez opieki dorosłego.
    3. Minimalny wiek dziecka jest określony w opisie warsztatu. W wypadku przyprowadzenia na warsztaty młodszego dziecka, prowadzący warsztaty może nie dopuścić Uczestnika do udziału w warsztach.
    4. Udział w warsztatach zakłada międzypokoleniową integrację, co oznacza, że w warsztacie aktywnie uczestniczą dorośli i dzieci.
    5. Uczestnicy słuchają poleceń prowadzących warsztaty i przestrzegają zaleceń BHP.
    6. Za wszelkie szkody wynikłe z nieprzestrzegania poleceń prowadzących warsztaty i zaleceń BHP odpowiada Uczestnik.
  3. Postanowienia końcowe
    1. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Robisz.to.
    2. Robisz.to zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu.