sob., 23.04.2022

Warsztaty rodzinne
Modlitewnie w Muzeum Warszawskiej Pragi

Modlitewnie na widoku! Komiksowe warsztaty rodzinne

Zapraszamy na arcyciekawe rodzinne warsztaty komiksowe oraz na oprowadzanie po modlitewniach połączone z opowieścią o historii Żydów na Pradze.

Komiksowe warsztaty rodzinne

Jeśli chcecie poznać nastoletniego Szmula z ul. Targowej i wraz z nim zanurzyć się w historię dzielnicy – zapraszamy!

11 letni Szmul mieszkał kilka domów od posesji na Targowej 50/52. Znał Pragę jak własną kieszeń. Tu mieszkała jego rodzina, przyjaciele i koledzy ze szkoły.

Podczas warsztatów spróbujemy stworzyć komiksowy album Szmula – z historiami najważniejszych dla niego osób.

Porozmawiamy o warsztacie tworzenia powieści i opowiadań graficznych, wspólnie powołamy do życia bohaterów z dawnego praskiego świata. W ruch pójdą pióra, kredki, a przede wszystkim… wyobraźnia 🙂

Dowiedz się więcej o modlitewniach przy Targowej 50/52.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dla dzieci w wieku 7-11 lat i ich opiekunów

Limit osób: 10 dzieci (plus ich opiekunowie)

Koszt: 10 zł (dziecko plus 1 opiekun)

Bilety dostępne online i w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zwiedzanie modlitewni odbędzie się o godz. 13:00. Dowiedz się więcej!

Kolejne warsztaty:

• 21 maja, godz. 11:00-12:30