Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 12.03.2022
11:00–12:30

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Modlitewnie na widoku! Zrób z nami purimowy teatrzyk!

Już 12 marca o godz. 11:00 zapraszamy na pierwsze warsztaty z cyklu kreatywnych spotkań rodzinnych wokół Modlitewni przy ul. Targowej 50/52. Wszystkie zajęcia związane są historią praskich modlitewni, kulturą i tradycją Żydów oraz przeszłością prawobrzeżnej części Warszawy. Rozmowa o wartościach wielokulturowości, twórcze spędzenie rodzinnego czasu to świetna okazja do dobrej zabawy i odrobiny nauki. Będzie radośnie i bardzo ciekawie!

Zrób z nami purimowy teatrzyk!

Już za kilka dni wesołe święto Purim, czyli okazja do przypomnienia historii dzielnej Estery, wiernego Mordechaja i nikczemnego Hamana. Dzień ten z pewnością świętowano również w naszych modlitewniach i – czego możemy być pewni – było przy tym wiele, wiele radości!

Jednym ze zwyczajów związanych z tym dniem są „purimszpile” – a więc przedstawienia teatralne – na wesoło. Podczas zajęć i my stworzymy teatrzyk i barwne kukiełki przeróżnych postaci – od królowej Estery, po postaci znaków zodiaku z modlitewni oraz takie – jakie podpowie nam wyobraźnia. Jak będzie wyglądało nasze purimowe przedstawienie? To zależy tylko od nas! Zapraszamy!

Dowiedz się więcej o modlitewniach przy Targowej 50/52.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dla dzieci w wieku 7-11 lat i ich opiekunów

Limit osób: 8 dzieci (plus ich opiekunowie)

Koszt: 10 zł (dziecko plus 1 opiekun)

Bilety dostępne online i w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Kolejne spotkania cyklu:

  • 23 kwietnia, godz. 11:00-12:30
  • 21 maja, godz. 11:00-12:30
  • 18 czerwca, godz. 11:00-12:30

Więcej informacji wkrótce.

Fot. Tomasz Kaczor


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.