czw., 04.03.2021

Oprowadzanie
Wstęp bezpłatny

Modlitewnie przy Targowej 50/52

W cyklu Spotkanie z ekspertem porozmawiamy o dawnych salach modlitewni żydowskich, zlokalizowanych w oficynie przy Targowej 50/52.

Pozostałości dawnych modlitewni żydowskich, wraz z unikatowym wystrojem malarskim zajmują dwa niewielkie pomieszczenia. Wiele wskazuje na to, że funkcjonowały one kiedyś jako osobne modlitewnie, mające swoich własnych użytkowników. Niewykluczone też, że tuż obok – w zniszczonej w czasie wojny części budynku – działała jeszcze jedna podobna sala.

O historii tego miejsca opowie Patrycja Labus-Sidor.

Ilość miejsc: maksymalnie 5 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa