sob., 02.12.2017

Motoryzacyjne skarby z praskiego garażu

Na co dzień stoją w muzealnym garażu. W sobotę 2 grudnia będzie okazja, żeby przyjrzeć im się bliżej. Warszawę i Syrenę z fabryki FSO będzie można fotografować, usiąść za kierownicą obu aut i posłuchać pasjonaty zabytkowej motoryzacji, Wiktora Paula, który, jak sam mówi, zabytkową motoryzacją interesuje się od 35 lat. Jest członkiem Komisji Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Polski, redaktorem motoryzacyjnym, organizatorem oraz uczestnikiem wielu rajdów i imprez z udziałem pojazdów zabytkowych. Jako rajdowiec startował również na Syrenach i Warszawach, dzięki czemu zna te samochody również od strony praktycznej – i to zarówno ich zalety, jak i wady.

Wiktor Paul, fot. Piotr Tuora

GALERIA: