sob., 20.08.2022

Spacer
Prawobrzeżni

PRAWOBRZEŻNI: Muzycy ludowi i grajkowie uliczni

W trakcie spaceru zwiedzimy głośne i gwarne ulice, winkle, podwórka i targowiska Starej Pragi. Te miejsca w przeszłości rozbrzmiewały bogactwem wielu spotykających się tutaj tradycji muzycznych: romskich, żydowskich, rosyjskich, mazowieckich, stołecznych.

A jak jest obecnie? Opowiedzą i zaśpiewają nam o tym muzycy ludowi oraz uliczni, którzy zgłębiają i rozwijają dziedzictwo niematerialne warszawskiej Pragi.

Spacer zakończymy wspólnym śpiewaniem z udziałem gościa specjalnego.

Prowadzenie spaceru: Franciszek Płóciennik

Informacje praktyczne

Koszt biletu: 5 zł

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Bilety w sprzedaży będą na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Miejsce zbiórki: Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej (róg ul. Floriańskiej i Kłopotowskiego) https://goo.gl/maps/zvAeNYcPu1GMAaidA

Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej w Warszawie, fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons

Organizator: Muzeum Warszawskiej Pragi – oddział Muzeum Warszawy

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.